کاشت دندان (ایمپلنت)

گاهي اوقات بيماران يک يا چند دندان خود را از دست مي‌دهند و بايد براي جايگزين کرد دندان هاي خود از کاشت دندان يا ايمپلنت استفاده نمايند. براي کاشت دندان بخشي به عنوان ريشه داخل فک قرار مي‌گيرد و تاج روي آن قرار مي گيرد. براي کاشت دندان مانند روش‌هاي قديمي احتياجي به از بين بردن دندان هاي مجاور نداريد و فقط کاشت دندان در محلي که دندان وجود ندارد انجام ميشود. براي ايمپلنت از سراميک‌هايي که شبيه استخوان ميباشد و يا فلزات مختلف که با ساختار بدن ميباشد استفاده مي‌کنند. از کاشت دندان به عنوان ريشه روکش هاي دندان استفاده ميشود. براي کاشت دندان از بي حسي موضعي استفاده ميشود و کاشت دندان در مطب دندانپزشکي انجام ميشود.

کاشت دندان براي تمامي افرادي که داراي سلامتي کامل بدن و همچنين سلامتي فک مي باشند مناسب مي باشد. و کاشت دندان براي افرادي که تحت شيمي درماني مي باشند و يا سرطان دارند با احتياط بايد صورت گيرد. و در صورت داشتن بيماري هاي ديابت و فرسايش دندان موفقيت در کاشت دندان کاهش مي يابد. هزينه کاشت دندان با توجه با کشور سازنده آن متفاوت مي باشد. و مي توان گفت کاشت دندان هاي ارزان صدمات جدي اي را براي شما به وجود مي آورد و بهتر است از استاندارد هاي آن استفاده نماييد. کاشت دندان مانند دندان هاي خودتان احتياج به نگهداري و مراقبت دارد و مانند دندان هاي سالمتان بايد تحت مراقبت باشد و هر چند ماه يکبار مورد بررسي قرار گيرد. و طول عمر کاشت دندان نا محدود مي باشد اما بستگي به شرايط نگهداري و نحوه مراقبت شما نير دارد. و براي مراقبت از کاشت دندان مي توانيد از متخصصين ايمپلنت راهنمايي بگيريد و همجنين به وسيله نخ دندان و مسواک اطراف آن را تميز کنيد.

کاشت داندان، ایمپلنت، Impant

مراقبت هاي بعد از کاشت دندان

پس از انجام عمل ایمپلنت فرایند جوش خوردن سلول‌های استخوانی به سطح ایمپلنت آغاز میشود. اين روند بين يک تا شش ماه مي‌تواند طول بکشد که به فاکتور‌هاي مختلفي بستگي دارد. در طي اين مدت نبايد نيروي شديد يا متوسطي به فيکسچر يا بدنه ايمپلنت وارد بيايد وگرنه اين روند ممکن است مختل شود بنابر اين وقتي از پروتز موقت فوري استفاده مي‌شود اين پروتز بايد با دندان‌هاي مقابل هيچ تماسي نداشته باشد تا هيچگونه فشاري به آن وارد نشود و فقط جنبه ظاهري و زيبايي دارد. پس از طي اين دوره بعد از اينکه روند جوش خوردن ايمپلنت کامل شد مي‌تواند پروتز دائمي را جايگزين کرد که در اين صورت هر فشار و جوشي را تحمل خواهد کرد.
Dr. Mehran Amini - دکتر مهران امینی

Dr. Mehran Amini

The individual abilities and academic achievements and experiences of Dr. Mehran Amini's specialized fields in the field of dental implantation and beauty are as follows.
  • جراح دندانپزشک
  • ايمپلنتولوژيست
  • عضو انجمن ايمپلنتولوژي اروپا
  • عضو تيم بين‌المللي ICOI

Dental Implant

این ویدئو به وضوح ضرورت استفاده از روش کاشت دندان را نمایش داده و همچنین معایب روشهای قدیمی را اعم از پل، روکش و ... را با زبانی ساده و گویا به تصویر میکشد

Expertise & Precision

شما می‌توانید مشاوره تخصصی و رایگان دکتر مهران امینی را قبل از شروع خدمات داشته باشید. ارائه تشخیص دقیق و طرح درمان منوط به در اختیار داشتن رادیوگرافی‌های مربوطه میباشد